מכירת דירה באשקלון

בזמן שמרבית שווקי הנדל”ן של ישראל כבר הגיעו למיצוי והם נמצאים היום בתקרת המחירים ואפילו עם נטייה לירידות ותיקון קל כלפי מטה, בכמה ערים בדרום הארץ עושה רושם שהפוטנציאל טרם מומש במלואו. במקרים מסוימים יש פער של מאות אחוזים בין תמורה המתקבלת מעסקת מכירת דירה בדרום או מכירת דירה באשקלון ובין עסקה של דירה מקבילה בפאתי גוש דן. חלק מהפער משקף מצב אובייקטיבי של שווי שנולד מהיצע או ביקוש, אך בחינה מדוקדקת מגלה שחלק מהפער קשור לכך שיש אזורי נדל”ן בדרום הארץ שהבום הגדול עוד לפניהם.

אשקלון לפני הקפיצה הגדולה

קחו למשל את אשקלון, עיר הקיט המתפתחת במישור החוף הדרומי. היום, כמעט כל מכירת דירה באשקלון – בפרויקטים החדשים מול הים – מעוררת עניין רב אצל משקיעים. במקרה של מכירת דירה באשקלון הביקוש מגיע גם מסגמנט הולך וגודל של משפחות שלא מוכנות לוותר על קרבה לים ומוכנות להתרחק ממרכז הארץ. העיר שהתפתחה מאוד בשנים האחרונות כבר מתפקדת כמרכז אזורי לתעסוקה, שירותים ותרבות, וקווי הרכבת החדשים מחברים אותה דה פאקטו למרכז הארץ. לכן, לא צריך להתפלא מכך שבטבלאות שסוקרות עסקאות של ‘מכירת דירת דירה בדרום’ נתוני ‘מכירת דירה באשקלון’ בדרך כלל מדורגים גבוה.

בהקשר הזה ראוי לציין את פרויקט ‘HIGH בכוכב הצפון’ שבונה חברת HIGH GROUP מול מה שנחשב לדעת רבים לרצועת החוף היפה בישראל. בתי הפרויקט כוללים תמהיל מגוון של דירות קטנות שאידיאליות עבור משקיעים, דירות גדולות למשפחות ודירות מיוחדות (מטיפוס פנטהאוז, מיני פנטהאוז ודירות גן) לחולמים, שבזכות המיקום בדרום הארץ, הופך את החלום לנגיש ואפשרי.

זינוק בביקוש לנכסים באילת

הדרום זה לא רק ‘מכירת דירה באשקלון’. בימים אלו גם מודעות שמפרסמות ‘מכירת דירה באילת’ מעוררות עניין רב. הטרנד הצומח של השכרות לטווח קצר לתיירים בפורמט Airbnb הגביר מאוד את הביקוש לנכסים באילת. מי שמחפש לרכוש דירה לייעוד כזה כדאי שלא יסתמך על מודעות אקראיות של ‘מכירת דירה באילת’ ועדיף שיבחר מראש בפרויקט חדש עם מאפייני יוקרה, כמו למשל, פרויקט ‘HIGH מול הים’ שבונה חברת HIGH GROUP.