מאמרים

למכירה דירה באילת

כמה פעמים ראיתם מודעה בעיתון או באנר באינטרנט עם הכיתוב ‘למכירה דירה באילת’ והמשכתם לדפדף בלי להקדיש לעניין מחשבה? אם אתם משקיעים שמחפשים השקעות נדל”ן מעניינות ייתכן ופיספסתם הזדמנות עסקית מצוינת.

העשור האחרון היה העשור של משקיעי הנדל”ן בישראל. המציאות של ריבית אפסית, ביקוש גבוה לדירות ומגמת עלייה קבועה בערך הנכסים הבטיחה לרוכשי הדירות להשקעה תשואה יפה על כספם. אבל בשנה האחרונה עושה רושם שהחגיגה הסתיימה. העליות במחירי הדירות נבלמו והגיעו כנראה למקסימום בעתיד הנראה לעין. מחיר הנכסים עדיין גבוה מאוד, כך שגם התשואה השנתית מהשכרת הנכס מסתכמת באחוזים בודדים שאינם קורצים למשקיעים. חלק ממשקיעי הנדל”ן נושאים עיניהם לשווקי נדל”ן בחו”ל במדינות כמו צ’כיה או ארה”ב. חלק אחר גילה פלח בשוק הנדל”ן הישראלי שעדיין יכול לספק הזדמנויות השקעה אמיתיות. אנחנו מדברים על השקעה בדרום.

אילת, בירת ה-Airbnb של ישראל

זוכרים את המודעה – ‘למכירה דירה באילת’? ובכן, בגלל האופי התיירותי של העיר יש בה ביקוש גדול לדירות שמיועדות להשקעה לטווח קצר. דירה כזו המנוהלת באופן נכון ומפורסמת באתרים דוגמת Airbnb עשויה להניב תשואה ראלית שגבוהה בעשרות אחוזים מדירה המושכרת לטווח ארוך. באילת כבר פועלות מאות דירות להשכרה בקונספט הזה והעובדה שיותר ויותר תיירים בעולם מעדיפים אירוח כזה על בתי המלון המסורתיים מרמזת על כך שהקונספט הזה רק מתחיל את הזינוק. אז בפעם הבאה שאתם נתקלים בנוסח ‘למכירה דירה באילת’, תבדקו במה מדובר.

חשוב לזכור כי מדירת Airbnb מצופה לעמוד בסטנדרט איכותי ומפנק במיוחד. לכן, כשבוחנים נכס להשקעה מסוג זה חשוב לבחור בדירה במפרט גבוה בבניין חדש שמתוחזק היטב. המלצה שלנו, בדקו את הפרויקטים שבונה באילת חברת HIGH GROUP כמו למשל פרויקט ‘HIGH מול הים’.

הדבר הבא: השקעה באשקלון

עיר נוספת שמובילה את תנופת ההשקעה בדרום היא אשקלון. עיר החוף הדרומית המתפתחת מתאפיינת כאלטרנטיבה מרעננת למגורים במרכז והמחירים בה עדיין סבירים ביחס לאזורי הביקוש בגוש דן. כן, גם לשלט עם הכיתוב – ‘למכירה דירה באשקלון’ כדאי להקדיש מחשבה. אם אתם חושבים על השקעה באשקלון אנחנו ממליצים שתבדקו את פרויקט ‘HIGH בכוכב הצפון’ שמציע תמהיל נהדר של דירות יוקרה.